هم اکنون با ما تماس بگیرید

 021-88412691

اسیدها

اسید ماده ای 100% شیمیایی و خورنده ای است که دارای قیمت نازلی هم است و کیفیت بالایی برخوردار هستند، امروزه انواع مختلف از این ماده شیمیایی وجود دارد. اولین خصوصیت این ماده خطرناک بودن انواعی از این ماده است برخورد این ماده با انواع سلول های زنده موجب می شود که مولکول و  غشا سلولی و سایر قسمت های سلول را در خورد حل کرده و موجب نابودی سلول شود در فرمول اکثر مواد شیمیایی از این ماده استفاده شده است امروزه از این ماده به عنوان شوینده قوی استفاده می شود این ماده به عنوان رنگ بر نیز بسیار استفاده می شود خرید و فروش اسید به تجارتی بین المللی تبدیل شده است و فروش اسید برای تولید کنندگان سود آوری خوبی بهمراه دارد و خرید این ماده برای کارخانجات صنعتی به جزء جدایی ناپذیر نیازمندی های کارخانه ها مبدل شده است.

شرکت ابزار پژوهش اوژن   در زمینه فروش انواع مواد اسید ها نیز فعالیت دارد . اسید های موجود شامل انواع اسید های خشک ، اسید های آبدار ، اسید های صنعتی ، اسید های خوراکی می باشد که در زیر لیستی از برخی اسید های موجود را می توانید ببینید. جهت اطلاع از موجود بودن  دیگر اسید ها و یا سفارش محصول می توانید با بخش فروش محصولات شیمیایی شرکت  تماس حاصل نمایید .

از مواردی که این شرکت توانایی تامین سریع و با قیمت رقابتی را دارد می توان به موارد ذیل اشاره نمود که در بسته بندی های بشکه و پاکت ( در سایز های مختلف ) قابل ارائه می باشد :

_______________________________________________________________________________________________________________

اسید سولفامیک Sulfamic acid :

فرمول: H2NSO3H

كريستالهاي سفيد رنگ، غيرفرار، بي بو، باحلاليت 08/47 درصد درآب C 80، وزن مخصوص آن 126/2گرم برسانتيمترمكعب، نقطه ذوب آن  C 250، اين ماده را مي توان مدتهاي طولاني در ظروف آزمايشگاهي، پاكتهاي پلاستيكي يا اليافي نگهداري كرد ، اسيد سولفاميك ازتركيبات مهمي است كه به عنوان جرم زدا باتوجه به جامد بودن آن و سهولت درحمل و نقل استفاده مي شود . محلولهاي رقيق اسيد سولفاميك براي چندين ماه دردماي اتاق پايدار است.

موارد استفاده:

درصنايع مختلف به عنوان جرم زدا وپاك كننده اسيدي قوي در ديگهاي بخار وبويلرهاي حرارتي.

درصنايع غذايي براي خارج كردن رسوبات پروتئيني به هنگام پخت وپاستوريزه كردن دستگاهها .

درصنايع توليد رنگدانه براي ازبين بردن يون نيتريت اضافي .

درصنايع كشاورزي بصورت  نمك آمونيوم سولفامات براي از بين بردن علفهاي هرز.

درصنايع شوينده ،سولفاتاسيون الكلهاي چرب .

درصنايع آب و برق  و نفت به عنوان جرم زدا در كليه خطوط بخار و ديگهاي  بخار وتأسيسات نيروگاهها .

درصنايع كاغذ سازي براي سفيد كردن خمير كاغذ .

درصنايع شيميايي به عنوان كاتاليست براي توليد رزين هاي اوره فرمالدئيد.

___________________________________________________________________________________________________

اسید سولفوریک Sulfuric acid :

اسید سولفوریک پر مصرف ترین اسید در جهان هست که امروزه اسید سولفوریک msds به شدت در حال افزایش است اسید سولفوریک غلیظ در کشورهای هند و چین تولید می گردد که ماده اصلی سولفوریک 98 درصد گوگرد است که البته اسید سولفوریک دود کننده و گوکرد بشکل وسیعی از ایران و قطر و ترکمنستان و عراق به هند و چین صادر می شود و اهمیت این موضوع از میزان بالای آن و بازار پر رونق در ایران است امروزه بسیار از تولید کنندگان سولفوریک اسید در ایران سعی دارند محصول بیشتر و با کیفیتی ارائه دهند، اما در ایران  گوگرد یکی از مشکلات است.

اسید سولفوریک صنعتی کاربرد فراوانی برای صنایع مختلف دارد  چرا که مصرف بالای اسید سولفوریک برای بسیاری از صنایع جنبه حیاتی پیدا کرده است و تقاضای زیادی برای این ماده امروزه وجود داشته و تقاضا این ماده در حال افزایش روز افزون است.

اسید سولفوریک ، اسید بسیار قوی و خورنده می‌باشد. نوشیدن آن باعث آسیب‌های شدید دائمی در دهان و سایر بافت‌های مورد تماس می‌شود. تنفس آن بسیار خطرناک بوده و باعث آسیب‌های جدی می‌شود. در صورت تماس با پوست و چشم باعث سوزش و ایجاد زخم می‌شود. در صورت تماس پوست و چشم با آن ، باید با آب فراوان شستشو داده و سپس از محلول بی‌کربنات سدیم یک درصد برای شستشو موضع مورد تماس استفاده گردد.

___________________________________________________________________________________________________

اسید بوریک

فرمول شیمیایی : H3BO3 یا B(HO)3 .

اسید بوریک از ماده معدنی کلمانیت تولید می شود و کاربرد فراوانی دارد در صنایع مختلف دارد. بزرگترین تولید کنندگان بوریک کشورهای امریکا - چین - ترکیه هستند و لذا بوریک و تولید این محصول امروزه تاثیر بالایی در صنایع مختلف پیدا کرده و کیفیت بوریک ترکیه و هم مرزی این کشور با ایران توانست ترکیه محل مناسبی برای تولید و تامین مواد شیمیایی و معدنی و مهمتر از همه بوریک تبدیل کند؛ چرا که بوریک تولید ترکیه برای صنایع مختلف در ایران بسیار مناسب است و فروش بوریک برای وارد کنندگان بوریک تجارت سود آوری را شامل می شود و قیمت اسید بوریک اهمیت بالایی برای صنایع داشته و فروش بوریک برای صنایع مختلف کاربرد فراوانی دارد؛ لذا تقاضا برای این محصول در حال افزایش است  و کاربرد فراوانی برای آن وجود دارد، تقاضا برای این محصول در حال افزایش است؛

از نظر شيميايي ماده اي پايدار مي باشد .اين ماده با پتاسيم ، انيدريد استيك و حرارت ناسازگار بوده و واكنش مي دهد .

کاربرد بوریک یک اسید ضعیف کم محلول است که اغلب به عنوان یک ترکیب ضدعفونی کننده، یا به صورت حشره کش، و نیز به عنوان کنترل کنندهٔ اشتعال در نیروگاه های هسته ای جهت کنترل سرعت شکافت اورانیوم (شکافت هسته ای)، مورد استفاده قرار می گیرد.

همچنین می تواند به عنوان پیش ساز دیگر ترکیبات شیمیایی به کار گرفته شود. این ترکیب معمولا به صورت بلورهای بیرنگ یا پودری سفید رنگ موجود است و در آب محلول می باشد. این ترکیب وقتی که به عنوان یک ماده معدنی به کار برده می شود،با نام ساسولایت sassolite نامیده می شود. براي ثابت نگه داشتن PH آبكاري از اسيد بوريك استفاده مي شود . پودر و يا ورقه هاي سفيد يا بي رنگ و بدون بو مي باشد .

از این اسید همچنین در کشاورزی ، تولید حشره کش ها ، در صنعت جواهرسازی ، تولید کاشی و سرامیک ، داروی گند زدا و ضدعفونی کننده برای سوختگی یا برش های سطحی نیز استفاده می شود.

انبارش :اين ماده را در محلي خشك ، خنك ، مجهز به سيستمهاي تهويه مناسب و بدور از حرارت و مواد ناسازگار انبار نماييد . پس از كار با اين ماده دستهايتان را بشوييد . از تماس با ماده اجتناب كنيد.

___________________________________________________________________________________________________

اسید فسفریک Phosphoric acid :

فرمول شیمیایی: H3PO4

اسید فسفریک ماده شیمیایی است که از خاک فسفات تولید می شود و کیفیت خاک فسفات و خلوص خاک فسفات موجب میشود اسید فسفریک  مرغوبتر و با آنالیز بالاتری بدست بیاید و این موضوع به کاهش هزینه تولید اسید می انجامد. امروزه این اسید در دو خلوص متفاوت تولید و به بازار عرضه می شود. 

اسيد فسفريک اسيد ضعيفي است و در شرايط عادي و مدت زمان کوتاه نمي‌تواند خطرساز باشد .

 اسيد فسفريک در دو نوع صنعتي و خوراکي وجود دارد . شرکت در زمينه تامين هر دو نوع اسيد فسفريک ( صنعتي و خوراکي ) فعال ميباشد .

اسيد فسفريک صنعتي را ميتوان با درجه خلوص مختلف تهيه کرد که نوع مرغوب آن داراي خلوص 85% ميباشد . اسيد فسفريک صنعتي را ميتوان با درجه خلوص مختلف تهيه کرد که نوع مرغوب آن داراي خلوص 85% ميباشد . همچنين نداشتن رنگ و بو از خصوصيات بارز اسيد فسفريک صنعتي با خلوص بالا ميباشد . از آنجائيکه توليد اسيد فسفريک در ايران با درجه خلوص بالا فعلا ميسر نمي باشد، پاره اي از مصرف کنندگان نوع با کيفيت و خلوص بالا را با انواع خلوص پائين ( 35% يا 55% ) مخلوط و استفاده مينمايند.

با توجه به کاربرد و حجم مصرفی، قیمت این ماده معدنی  اهمیت فراوانی دارد.

کاربرد و مصارف اسید فسفریک :

اسيد فسفريک   ( Phosphoric Acid )   از جمله پرمصرف ترين مواد شيميايي در صنعت است. به عنوان ماده افزودني در نوشابه‌هاي گازدار ، در توليد کودهاي شيميايي، پاک کننده‌هاي صابوني و غير صابوني،تصفيه آب،خوراک دام و دارو سازي، مکملهاي غذاي دام و طيور ( توليد دي و منو کلسيم فسفات DCP    ) ، مواد فسفاته شوينده‌ها ،تصفيه پسابها ، توليد کودهاي فسفاته ، ضد حريق کردن برخي سطوح و عوامل بازدارنده اشتعال، ونيز جهت تميز کردن و جرم گيري سطوح فلزي به کار مي‌رود.

بسته بندي کالا ميتواند در گالن پلاستيکي 35 کيلوگرمي ، بشکه هاي پلاستيکي 330 کيلوگرمي و يا ظروف 1000 کيلوگرمي IBC   باشد.

___________________________________________________________________________________________________

اسید استیک Acetic acid :

اسید استیک جزو مواد معدنی و متعلق به گروه اسید ها می باشد.اسید استیک جز اسیدهای کربوکسیلیک می‌باشد و در نامگذاری آیوپاک به اسید اتانوئیک معروف است.استفاده از اسید استیک در شیمی، به عهد باستان برمی‌گردد.در سال 1847، هرمان کولب شیمیدان آلمانی برای اولین بار از طریق مواد معدنی موفق به ساخت اسید استیک شد. کاربرد اسید استیک به صورت سرکه به عنوان چاشنی غذا و تهیه انواع ترشی استفاده می‌شود. اسید استیک رقیق به عنوان افشانه برای از بین بردن قارچهای گیاهان استفاده می‌شود. اسید استیک گلاسیال در صنایع شیمیایی در تولید فیلمهای عکاسی، تولید پلاستیک پلیاتیلن تریفتالات (PET) استفاده می‌شود.

___________________________________________________________________________________________________

اسید نیتریک Nitric acid :

اسید نیتریک (nitric acid)  یا همان  HNO3ماده ای است در دمای اتاق مایع ،شفاف و بی رنگ تا زرد و قرمز، بخارات آن سوزش آور، خورنده و خفه کننده از موارد استفاده آن نیز می توان از حضور آن در ساخت مواد منفجره و صنایع نظامی و رنگ سازی نام برد این ماده با وجود فواید و مصرف های فراوان مشکلات و خطرات خاص خود را نیز به همراه دارد مانند خطراتی از قبیل آتش سوزی و انفجار و بسیاری از خطرات بهداشتی تماس با آن .

HNO3 غیرقابل اشتعال بوده ولی با قدرت واکنش پذیری بالای خود با بسیاری از مواد به شدت وارد واکنش می شود و بعضی اوقات این واکنش منجر به بروز انفجار و آتش سوزی می شود. همچنین قابلیت اشتعال مواد آلی و پودر فلزات را بالا می برد. در اثر تابش مستقیم نور خورشید، اکسیژن تولید کرده که این ماده که خود عنصر حیاتی انفجار و سوختن است می تواند باعث انفجار و اشتعال شود.

2HNO3 -----> 2NO2 + H2 + 1/2 O2

HNO3مایع باعث سوختگی شدید می شود. بخارات آن سمی بوده و حد آستانه مجاز آن ۲ واحد در یک میلیون واحد می باشد. در صورت آلوده شدن پوست با اسید نیتریک باید موضع را با آب فراوان شستشو داد.

اسید نیتریک یا نیتریک اسید ماده ای است شیمیایی و در واقع قلیایی است، این محصول بوی شدیدی دارد، بسیار سمی است و به عنوان یک شوینده قوی بکار می رود

__________________________________________________________________________________________________

اسید هیدروکلریک/ کلریدریک Choloridric acid :

اسید کلریدریک (جوهر نمک) یکی از فرآورده های صنایع شیمیایی است. اسید کلریدریک ترکیبی از کلرید هیدروژن در آب است.این ماده به شدت خورنده است . اسید کلرید ریک به عنوان محصول جانبی تولید تولوئن دی ایزوسیانات (TDI) مورد استفاده قرار میگیرد.اسید کلریدریک جزو مواد معدنی و متعلق به گروه اسید ها می باشد.

نام تجاری انگلیسی:( Choloridric acid) سایر اسامی: هیدروژن کلراید، اسید کلروهیدریک، جوهر نمک

یکی از فرآورده های بزرگ صنایع شیمیایی، جوهر نمک (اسیدکلریدریک) است. طرز تهیه این اسید شبیه طرز تهیه اسید نیتریک است. اسیدکلریدریک ترکیبی از کلرید هیدروژن در آب است. ماده ای است شدیداً خورنده و اسید معدنی قوی است و به همین دلیل نیز کاربردهای زیادی در صنعت دارد. تولید مقادیر زیاد این اسید معمولاً وابسته به تولید سایر مواد صنعتی و شیمیایی است. اسید کلریدریک به عنوان محصول جانبی تولید تولوئن دی ایزوسیانات (TDI) تولید می گردد.

اطلاعات ایمنی: اسیدی خورنده است. بخارات و رطوبت این ماده می تواند سبب تحریکات شدید چشمی شود. در اثر تماس با پوست باعث سوختگی و تحریکات پوستی میشود. در دمای بالا و در مجاورت گاز اکسیژن قابل اشتعال است. قابلیت انفجار ندارد. تاثیر منفی بر زندگی جانداران می گذارد.

__________________________________________________________________________________________________

___________________________________________________________________________________________________

___________________________________________________________________________________________________

___________________________________________________________________________________________________