هم اکنون با ما تماس بگیرید

 021-88412691

آزمایشگاهی

مواد شیمیایی آزمایشگاهی در آزمایشگاه ها به عنوان اصلی ترین مواد مورد استفاده محسوب می شوند به طوریکه تمام وسایل و دستگاه های آزمایشگاهی معمولا برای آنالیز و تجزیه تحلیل اجزای سازنده یک ماده به مواد شیمیایی آزمایشگاهی با عناصر معلوم و مشخص به کار می روند.

این اقلام بر اساس کاربردشان و نیاز مصرف کنندگان در گرید های مختلفی که هر کدام درجه خلوص مختص خود را دارند از قبیل گرید های Extra pure – GR - ACS – HPLC – BioChemistry طبقه بندی می شوند.
گرید مواد شیمیایی آزمایشگاهی روی بسته بندی کنار نام ماده و مشخصات شیمیایی و فرمول آنها درج می شود که به گونه ای معرف درصد خلوص شان نیز می باشد.
مواد مورد استفاده در آزمایشگاه از لحاظ فرمول شیمیایی و ماهیت با مواد صنعتی و خوراکی موجود در بازار یکسانند، اما مواد در گرید و خلوص آزمایشگاهی معمولا دارای درصد خلوص بالا می باشند.

 برند مواد شیمیایی آزمایشگاهی

در بازار داخل ایران معروف ترین و معتبر ترین برند های شناخته شده مواد آزمایشگاهی شامل مرک آلمان merck ، سیگما آلدریچ امریکا sigma aldrich می باشند که متاسفانه در سال های اخیر با راحت شدن روند ورود کالاهای تقلبی ساخت چین سهم زیادی از بازار داخل کشور به مواد تقلبی و با کیفیت و خلوص پایین تعلق گزفته است.

روش تشخیص مواد شیمیایی آزمایشگاهی اصل مرک و سیگما از مواد شیمیایی آزمایشگاهی تقلبی:
بهترین روش برای تشخیص مواد اصل وارداتی با استاندارد اروپا و امریکا آزمودن نمونه ی کمی از ماده در آزمایشگاه و سنجش درصد خلوص ماده است.
البته در گذشته روش هایی بر اساس شکل ظاهری و بسته بندی و مشخصات درج شده روی محصول نیز مطرح بود که امروزه با بالا رفتن کیفیت بسته بندی و چاپ مواد شیمیایی آزمایشگاهی تقلبی دیگر روش های بر پایه شکل و مشخصات ظاهری محصول کارا نمی باشند.